Themes - Twenty Twelve - en to sv_SE translation catalogue (67 entries)

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning. Detta är en förhandsgranskning. Din kommentar blir synlig när den har godkänts.

note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: En tanke kring ”%s”

en: White
sv_SE: Vitt

en: Light Gray
sv_SE: Ljusgrått

en: Medium Gray
sv_SE: Mellangrått

en: Dark Gray
sv_SE: Mörkgrått

en: Blue
sv_SE: Blått

note: Template Name of the theme
en: Full-width Page Template, No Sidebar
sv_SE: Fullbreddsmall, utan sidofält

note: Template Name of the theme
en: Front Page Template
sv_SE: Mall för startsida

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
sv_SE: Etikettarkiv: %s

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Ledsen, men inga matchande resultat kunde hittas baserat på dina kriterier. Var vänlig försök med andra sökord.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sv_SE: Är du redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%s">Kom igång här</a>.

en: No posts to display
sv_SE: Inga inlägg att visa

en: Next &rarr;
sv_SE: Nästa &rarr;

en: &larr; Previous
sv_SE: &larr; Föregående

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3: Attachment URL, 4: Image width in pixels, 5: Image height in pixels, 6: Post parent permalink, 7: Post parent title, 8: Post parent title.
en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.
sv_SE: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Publicerat </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> vid <a href="%3$s" title="Länk till bilden i full storlek">%4$s &times; %5$s</a> under <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Menu
sv_SE: Meny

note: translators: 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
sv_SE: Detta inlägg postades den %3$s<span class="by-author"> av %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
sv_SE: Detta inlägg postades i %1$s den %3$s<span class="by-author"> av %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
sv_SE: Detta inlägg postades i %1$s och märktes %2$s den %3$s<span class="by-author"> av %4$s</span>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
sv_SE: Visa alla inlägg av %s

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning.

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s

en: Post author
sv_SE: Inläggsförfattare

en: (Edit)
sv_SE: (Redigera)

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv_SE: Nyare inlägg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sv_SE: <span class="meta-nav">&larr;</span> Äldre inlägg

en: Post navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Second Front Page Widget Area
sv_SE: Andra widgetfältet för startsidan

en: Appears when using the optional Front Page template with a page set as Static Front Page
sv_SE: Visas vid användning av den valfria mallen för startsidan när en statisk startsida är angiven

en: First Front Page Widget Area
sv_SE: Första widgetfältet för startsidan

en: Appears on posts and pages except the optional Front Page template, which has its own widgets
sv_SE: Visas tillsammans med inlägg och sidor förutom i den valfria mallen för startsidan som har sina egna widgetfält

en: Main Sidebar
sv_SE: Primär sidopanel

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: Primary Menu
sv_SE: Primär meny

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
sv_SE: Drivs med %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
sv_SE: Semantisk personlig publiceringsplattform

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv_SE: Visa alla inlägg av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Featured post
sv_SE: Utvalt inlägg

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
sv_SE: Beklagar, inga resultat funna. Kanske kan en sökning hjälpa dig att hitta relaterat innehåll.

en: Nothing Found
sv_SE: Inget hittades

en: Link
sv_SE: Länk

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: % Replies
sv_SE: % svar

en: 1 Reply
sv_SE: 1 svar

en: Leave a reply
sv_SE: Lämna ett svar

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
sv_SE: Permalänk till %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv_SE: Läs mer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Newer Comments &rarr;
sv_SE: Nyare kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
sv_SE: &larr; Äldre kommentarer

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentarsnavigering

note: translators: %1$s: The number of comments. %2$s: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sv_SE[0]: %1$s tanke kring ”%2$s”
sv_SE[1]: %1$s tankar kring ”%2$s”

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
sv_SE: Kategoriarkiv: %s

note: translators: Author display name. translators: %s: Author display name.
en: About %s
sv_SE: Om %s

note: translators: Author display name.
en: Author Archives: %s
sv_SE: Författararkiv: %s

en: Archives
sv_SE: Arkiv

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
sv_SE: Årsarkiv: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
sv_SE: månadsarkiv: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
sv_SE: Dagsarkiv: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar som att vi inte kan hitta det du letar efter. Prova att göra en sökning.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
sv_SE: Det här var ju lite pinsamt, eller hur?

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sv_SE: WordPress-teamet
