Themes - Twenty Twelve - en to el_GR translation catalogue (70 entries)

note: Description of the theme
en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
el_GR: Το θέμα 2012 έχει σχεδιαστεί με την προσαρμοστικότητα κατά νου και δουλεύει όμορφα σε όλες τις συσκευές. Περιλαμβάνει πρότυπο αρχικής σελίδας με δικές του μονάδες, μια σύγχρονη γραμματοσειρά, ειδική διαρρύθμιση άρθρων για προβολή ευρετηρίου και ένα προαιρετικό πρότυπο σελίδας χωρίς πλευρική στήλη. Και, όπως πάντως, σας επιτρέπει να το φέρετε στα μέτρα σας προσαρμόζοντας το μενού, την κεφαλίδα και το φόντο του.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει για έλεγχο. Αυτή είναι μια προεπισκόπηση. Το σχόλιό σας θα γίνει ορατό αφού εγκριθεί.

note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Ένα σχόλιο στο &ldquo;%s&rdquo;

en: White
el_GR: Λευκό

en: Light Gray
el_GR: Ανοικτό γκρι

en: Medium Gray
el_GR: Μεσαίο γκρι

en: Dark Gray
el_GR: Σκούρο γκρι

en: Blue
el_GR: Μπλε

note: Template Name of the theme
en: Full-width Page Template, No Sidebar
el_GR: Πλήρες πλάτος, χωρίς πλευρική στήλη

note: Template Name of the theme
en: Front Page Template
el_GR: Πρότυπο αρχικής σελίδας

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
el_GR: Αρχείο ετικέτας %s

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
el_GR: Η αναζήτησή σας δεν απέδωσε αποτελέσματα.  Αν θέλετε, δοκιμάστε με διαφορετικούς όρους.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα για %s

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι για το πρώτο σας άρθρο; <a href="%s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

en: No posts to display
el_GR: Δεν υπάρχουν άρθρα

en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενη →

en: &larr; Previous
el_GR: ← Προηγούμενη

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3: Attachment URL, 4: Image width in pixels, 5: Image height in pixels, 6: Post parent permalink, 7: Post parent title, 8: Post parent title.
en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.
el_GR: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Δημοσιεύθηκε</span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> σε <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &φορές; %5$s</a> σε <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: Menu
el_GR: Μενού

note: translators: 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
el_GR: Δημοσιεύτηκε στις %3$s από την/τον <span class="by-author">%4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
el_GR: Δημοσιεύστηκε στην κατηγορία %1$s στις %3$s από την/τον <span class="by-author">%4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
el_GR: Δημοσιεύτηκε στην κατηγορία %1$s, με ετικέτες %2$s, στις %3$s από την/τον <span class="by-author">%4$s</span>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει έγκριση.

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s στο %2$s

en: Post author
el_GR: Συντάκτης άρθρου

en: (Edit)
el_GR: (Διόρθωση)

en: Pingback:
el_GR: Πίνγκμπακ:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Επόμενα άρθρα <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
el_GR: <span class="meta-nav">&larr;</span> Προηγούμενα άρθρα

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Second Front Page Widget Area
el_GR: 2η περιοχή μονάδων αρχικής σελίδας

en: Appears when using the optional Front Page template with a page set as Static Front Page
el_GR: Εμφανίζεται όταν χρησιμοποιείται το πρότυπο αρχικής σελίδας

en: First Front Page Widget Area
el_GR: 1η περιοχή μονάδων αρχικής σελίδας

en: Appears on posts and pages except the optional Front Page template, which has its own widgets
el_GR: Εμφανίζεται σε σελίδες και άρθρα εκτός από το προαιρετικό πρότυπο αρχικής σελίδες, που έχει τις δικές του μονάδες

en: Main Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
el_GR: χωρίς-υποσύνολο

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
el_GR: Κατασκευασμένο με %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
el_GR: Σημασιολογικό σύστημα ιστοδημοσιεύσεων

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Featured post
el_GR: Επιλεγμένο άρθρο

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα αποτέλεσμα. Ίσως η αναζήτηση αποδώσει κάτι σχετικό.

en: Nothing Found
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Edit
el_GR: Αλλαγή

en: % Replies
el_GR: % απαντήσεις

en: 1 Reply
el_GR: 1 σχόλιο

en: Leave a reply
el_GR: Σχολιάστε

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος του %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Συνέχεια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειστά.

en: Newer Comments &rarr;
el_GR: Νεότερα σχόλια →

en: &larr; Older Comments
el_GR: ← Παλαιότερα σχόλια

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

note: translators: %1$s: The number of comments. %2$s: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σχόλιο στο &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σχόλια στο &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
el_GR: Αρχείο κατηγορίας %s

note: translators: Author display name. translators: %s: Author display name.
en: About %s
el_GR: Σχετικά με %s

note: translators: Author display name.
en: Author Archives: %s
el_GR: Αρχείο συντάκτη %s

en: Archives
el_GR: Αρχείο

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
el_GR: Αρχείο έτους %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
el_GR: Αρχείο μηνός %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
el_GR: Αρχείο ημέρας %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
el_GR: Συγγνώμη!

note: Author of the theme
en: the WordPress team
el_GR: ομάδα WordPress
