Themes - Twenty Twelve - en to da_DK translation catalogue (57 entries)

note: Description of the theme
en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
da_DK: 2012 temaet til WordPress er et fuldt responsivt tema, som ser godt ud på enhver enhed. Funktioner inkluderer en forsideskabelon med egne widgets, en valgfri skærm-skrifttype, design af indlægsformater både i oversigten og de individuelle visninger og en valgfri sideskabelon uden sidebar. Gør det til dit eget med en brugerdefineret menu, header billede, og baggrund.

note: Template Name of the theme
en: Full-width Page Template, No Sidebar
da_DK: Fuld-størrelse skabelon, ingen sidebar

note: Template Name of the theme
en: Front Page Template
da_DK: Forsideskabelon

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
da_DK: Tag-arkiv: %s

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men din søgning gav ingen resultater. Prøv igen med nogle andre søgeord.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
da_DK: Søgeresultater for: %s

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
da_DK: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%s">Start her</a>.

en: No posts to display
da_DK: Der er ingen indlæg at vise

en: Next &rarr;
da_DK: Næste &rarr;

en: &larr; Previous
da_DK: &larr; Forrige

en: Skip to content
da_DK: Hop til indhold

note: translators: 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
da_DK: Dette indlæg blev udgivet den %3$s<span class="by-author"> af %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
da_DK: Dette indlæg blev udgivet i %1$s den %3$s<span class="by-author"> af %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
da_DK: Dette indlæg blev udgivet i %1$s og tagget %2$s den %3$s<span class="by-author"> af %4$s</span>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
da_DK: Vis alle indlæg af %s

en: Reply
da_DK: Svar

en: Your comment is awaiting moderation.
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse.

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
da_DK: %1$s kl. %2$s

en: Post author
da_DK: Forfatter

en: (Edit)
da_DK: (Rediger)

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Nyere indlæg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
da_DK: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre indlæg

en: Post navigation
da_DK: Indlægsnavigation

en: Second Front Page Widget Area
da_DK: Andet widget-område på forsiden

en: Appears when using the optional Front Page template with a page set as Static Front Page
da_DK: Vises når den valgfrie forsideskabelon benyttes på en side sat som statisk forside

en: First Front Page Widget Area
da_DK: Første widget-område på forsiden

en: Appears on posts and pages except the optional Front Page template, which has its own widgets
da_DK: Vises på indlæg og sider undtagen den valgfrie forsideskabelon, som har sine egne widgets

en: Main Sidebar
da_DK: Primær sidebar

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
da_DK: Side %s

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
da_DK: Drevet af %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
da_DK: Personlig semantisk publiceringsplatform

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Vis alle indlæg af %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Featured post
da_DK: Fremhævet indlæg

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
da_DK: Beklager, men ingen resultater blev fundet. Måske vil en søgning hjælpe dig til at finde et relevant indlæg.

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: Edit
da_DK: Rediger

en: % Replies
da_DK: % svar

en: 1 Reply
da_DK: 1 svar

en: Leave a reply
da_DK: Skriv et svar

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
da_DK: Permalink til %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Læs resten <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
da_DK: Der er lukket for kommentarer.

en: Newer Comments &rarr;
da_DK: Nyere kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
da_DK: &larr; Ældre kommentarer

en: Comment navigation
da_DK: Kommentar navigation

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
da_DK: Kategoriarkiv: %s

note: translators: Author display name. translators: %s: Author display name.
en: About %s
da_DK: Om %s

note: translators: Author display name.
en: Author Archives: %s
da_DK: Forfatterarkiv: %s

en: Archives
da_DK: Arkiver

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
da_DK: Årsarkiv: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
da_DK: Månedsarkiv: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
da_DK: Dagsarkiv: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
da_DK: Dette er lidt pinligt, er det ikke?

note: Author of the theme
en: the WordPress team
da_DK: holdet bag WordPress
