Themes - Twenty Thirteen - en to vi_VN translation catalogue (69 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
vi_VN: Giao diện 2013 cho WordPress đưa chúng ta quay lại với blog cùng với tất cả các định dạng bài viết , mỗi dạng bài được hiển thị đẹp mắt theo cách độc đáo. Nhiều chi tiết thiết kế, bắt đầu với một bảng màu sống động và hình ảnh tiêu đề phù hợp, kiểu chữ và các biểu tượng đẹp, và bố cục linh hoạt hiển thị hoàn hảo trên bất kỳ thiết bị nào, lớn hay nhỏ.

note: Theme Name of the theme
en: Twenty Thirteen
vi_VN: Theme 2013

[ctx: comments title]
note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
vi_VN: Một bình luận về &ldquo;%s&rdquo;

en: Off-white
vi_VN: Trắng nhạt

en: Beige
vi_VN: Xám tro

en: Light Brown
vi_VN: Nâu nhạt

en: Medium Brown
vi_VN: Nâu vừa

en: Dark Brown
vi_VN: Nâu đậm

en: White
vi_VN: Trắng

en: Yellow
vi_VN: Vàng

en: Light Orange
vi_VN: Cam nhạt

en: Medium Orange
vi_VN: Cam vừa

en: Red
vi_VN: Đỏ

en: Dark Gray
vi_VN: Xám đậm

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
vi_VN: %s Lưu trữ

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
vi_VN: Lưu trữ cho từ khóa: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
vi_VN: Kết quả tìm kiếm cho: %s

[ctx: header image description]
en: Star
vi_VN: Ngôi sao

[ctx: header image description]
en: Diamond
vi_VN: Kim cương

[ctx: header image description]
en: Circle
vi_VN: Vòng tròn

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
vi_VN: Giao diện 2013 yêu cầu phiên bản WordPress 3.6 trở lên. Bạn đang sử dụng phiên bản %s. Hãy nâng cấp và thử lại sau.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
vi_VN: Tiếp <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
vi_VN: <span class="meta-nav">&larr;</span> Trước đó

en: Full resolution
vi_VN: Phân giải tối đa

en: Link to full-size image
vi_VN: Liên kết tới ảnh gốc

en: Skip to content
vi_VN: Chuyển đến nội dung

en: Menu
vi_VN: Trình đơn

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
vi_VN: Liên kết cứng tới %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
vi_VN: Xem tất cả bài viết bằng %s

en: Sticky
vi_VN: Dán

en: Post navigation
vi_VN: Điều hướng bài viết

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
vi_VN: Bài viết mới hơn <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
vi_VN: <span class="meta-nav">&larr;</span> Bài viết cũ hơn

en: Posts navigation
vi_VN: Điều hướng bài viết

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
vi_VN: Hiển thị trên các bài viết và trang tại sidebar.

en: Secondary Widget Area
vi_VN: Widget phụ

en: Appears in the footer section of the site.
vi_VN: Hiển thị tại phần cuối trang.

en: Main Widget Area
vi_VN: Khu vực widget chính

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
vi_VN: Trang %s

[ctx: Bitter font: on or off]
en: on
vi_VN: Bật

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
en: on
vi_VN: Bật

en: Navigation Menu
vi_VN: Thanh điều hướng

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
vi_VN: Tự hào được phát triển từ %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
vi_VN: Có lẽ chũng tôi không thể thấy những gì bạn đang tìm kiếm. Bạn có thể dùng tìm kiếm.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
vi_VN: Rất tiếc, không có dữ liệu nào khớp với từ khóa bạn tìm kiếm. Hãy thử lại với các từ khóa khác.

en: Nothing Found
vi_VN: Không tìm thấy

en: View all % comments
vi_VN: Xem tất cả % bình luận

en: One comment so far
vi_VN: Hiện tại, đã có một bình luận

en: Leave a comment
vi_VN: Để lại phản hồi

en: Edit
vi_VN: Chỉnh sửa

en: Pages:
vi_VN: Trang:

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
vi_VN: Tiếp tục đọc %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
vi_VN: Không cho phép ghi chú.

en: Newer Comments &rarr;
vi_VN: Các bình luận mới hơn&rarr;

en: &larr; Older Comments
vi_VN: &larr; Những bình luận cũ hơn

en: Comment navigation
vi_VN: Điều hướng bình luận

[ctx: comments title]
note: translators: %1$s: The number of comments. %2$s: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
vi_VN[0]: %1$s bình luận cho &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
vi_VN: Chuyên mục lưu trữ: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
vi_VN: Tất cả bài viết của %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
vi_VN: Xem tất cả các bài viết của %s <span class="meta-nav">&rarr</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
vi_VN: Về %s

en: Archives
vi_VN: Lưu trữ

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
vi_VN: Lưu trữ thường niên: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
vi_VN: Lưu trữ hàng tháng: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
vi_VN: Lưu trữ hàng ngày: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
vi_VN: Không tìm thấy dữ liệu nào tại đây. Hãy thử tìm kiếm?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
vi_VN: Ngại quá nhỉ?

en: Not Found
vi_VN: Không tìm thấy

note: Author of the theme
en: the WordPress team
vi_VN: Nhóm quản trị WordPress
