Themes - Twenty Sixteen - en to el_GR translation catalogue (77 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
el_GR: Το Twenty Sixteen είναι μια σύγχρονη προσέγγιση σε μια πάντοτε δημοφιλή διάταξη του WordPress — την οριζόντια μπάρα με μια προαιρετική πλευρική στήλη δεξιά, που είναι τέλεια για ιστολόγια και ιστότοπους. Έχει επιλογές προσαρμογής των χρωμάτων με όμορφους προεπιλεγμένους συνδυασμούς, ένα αρμονικά ρευστό πλαίσιο που βάζει στο επίκεντρο τις κινητές συσκευές και άψογο φινίρισμα σε κάθε λεπτομέρεια. Το Twenty Sixteen θα κάνει το WordPress σας να φαίνεται όμορφο παντού.

en: Blue Gray
el_GR: Μπλε γκρι

en: Bright Blue
el_GR: Ανοικτό Mπλέ

en: Bright Red
el_GR: Φωτεινό κόκκινο

en: Dark Brown
el_GR: Σκούρο καφέ

en: Dark Gray
el_GR: Σκούρο γκρι

en: Dark Red
el_GR: Σκούρο κόκκινο

en: Light Blue
el_GR: Απαλό Μπλέ

en: Light Gray
el_GR: Ανοικτό γκρι

en: Medium Brown
el_GR: Μέτριο καφέ

en: Medium Gray
el_GR: Μεσαίο γκρι

en: White
el_GR: Λευκό

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
el_GR: Διαβάστε περισσότερα<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: translators: %s: Post title.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
el_GR: Επεξεργασία <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Red
el_GR: Κόκκινο

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Μια σκέψη στο &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
el_GR: Αναζήτηση&hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

en: Footer Primary Menu
el_GR: Πρωτεύων μενού υποσέλιδου

en: Footer Social Links Menu
el_GR: Μενού κοινωνικών συνδέσμων υποσέλιδου

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
el_GR: Προσθέστε μικροεφαρμογές εδώ ώστε να εμφανιστούν στην πλευρική στήλη.

en: Featured
el_GR: Προβεβλημένα

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά τίποτα δε βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>!

en: Nothing Found
el_GR: Δε βρέθηκε τίποτα

note: translators: %s: The post author display name.
en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα από %s

en: Author:
el_GR: Δημιουργός:

en: Previous post:
el_GR: Προηγούμενο άρθρο:

en: Next post:
el_GR: Επόμενο άρθρο:

en: Previous
el_GR: Προηγούμενη

en: Next
el_GR: Επόμενο

note: translators: %s: The search query.
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για : %s

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
el_GR: Ετικέτες

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
el_GR: Δημοσιεύτηκε την

[ctx: Used before post format.]
en: Format
el_GR: Μορφή

note: translators: %s: Post title.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
el_GR: Αφήστε το σχόλιό σας<span class="screen-reader-text"> στο %s</span>

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Yellow
el_GR: Κίτρινο

en: Gray
el_GR: Γκρι

en: Dark
el_GR: Σκούρο

en: Default
el_GR: Προεπιλεγμένο

en: Secondary Text Color
el_GR: Δευτερεύον χρώμα κειμένου

en: Main Text Color
el_GR: Χρώμα κυρίως κειμένου

en: Link Color
el_GR: Χρώμα συνδέσμου

en: Page Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου σελίδας

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
el_GR: <span class="meta-nav">Δημοσιεύθηκε στο</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
el_GR: Βασικό Χρωματικό Θέμα

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el_GR: Το θέμα Twenty Sixteen απαιτεί τουλάχιστον την έκδοση 4.4 του WordPress. Εσείς χρησιμοποιείτε την έκδοση %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε και δοκιμάστε ξανά.

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
el_GR: Πλήρη μέγεθος

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Next Image
el_GR: Επόμενη εικόνα

en: Previous Image
el_GR: Προηγούμενη εικόνα

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: expand child menu
el_GR: επέκταση του μενού απόγονος

en: collapse child menu
el_GR: άνοιγμα υπό-μενού

[ctx: Merriweather font: on or off]
en: on
el_GR: off

[ctx: Inconsolata font: on or off]
en: on
el_GR: ενεργό

[ctx: Montserrat font: on or off]
en: on
el_GR: off

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
el_GR: Εμφανίζεται κάτω από το περιεχόμενο σε άρθρα και σελίδες.

en: Content Bottom 1
el_GR: Κάτω από περιεχόμενο 1

en: Content Bottom 2
el_GR: Κάτω από περιεχόμενο 2

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη

en: Social Links Menu
el_GR: Μενού Συνδέσμων Κοινωνικών Δικτύων

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο Μενού

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
el_GR: Με την υποστήριξη του %s

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σκέψη σχετικά μέ το &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σκέψεις σχετικά με το &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Next page
el_GR: Επόμενη σελίδα

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el_GR: Φαίνεται ότι δε βρέθηκε τίποτα σε αυτή την τοποθεσία. Μήπως να δοκιμάζατε μια αναζήτηση;

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el_GR: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
el_GR: Η Ομάδα του WordPress
