Themes - Twenty Sixteen - en to da_DK translation catalogue (59 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
da_DK: Twenty Sixteen er en moderniseret udgave af et evigt populært WordPress-layout - det vandrette sidehoved med en valgfri højre sidekolonne, der fungerer perfekt til brug for blogs og hjemmesider. Temaet har valgfrie farver med flotte standardfarvepaletter, et harmonisk flydende blokgitter med fokus på mobiltilgang, og en upåklagelig finish i alle detaljer. Twenty Sixteen får din WordPress til at tage sig smukt ud i alle sammenhænge.

note: translators: %s: Post title.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
da_DK: Rediger <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
da_DK: Læs videre<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Red
da_DK: Rød

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Her tænker du på &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
en: Search
da_DK: Søg

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
da_DK: Søg &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
da_DK: Søg efter:

en: Footer Primary Menu
da_DK: Footer, Primær menu

en: Footer Social Links Menu
da_DK: Footer, Sociale Links Menu

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
da_DK: Tilføj widgets her for at vise dem i din sidebar.

en: Featured
da_DK: Udvalgt

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Vi kan vist ikke finde, hvad du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe?

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men din søgning gav intet resultat. Forsøg igen med andre søgeord.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da_DK: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%1$s">Start her</a>.

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

note: translators: %s: The post author display name.
en: View all posts by %s
da_DK: Vis alle indlæg fra %s

en: Author:
da_DK: Forfatter:

en: Previous post:
da_DK: Forrige indlæg:

en: Next post:
da_DK: Næste indlæg:

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Next
da_DK: Næste

note: translators: %s: The search query.
en: Search Results for: %s
da_DK: Søgeresultater for: %s

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
da_DK: Udgivet

note: translators: %s: Post title.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
da_DK: Skriv kommentar <span class="screen-reader-text"> til %s</span>

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
da_DK: Forfatter

en: Yellow
da_DK: Gul

en: Gray
da_DK: Grå

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Default
da_DK: Standard

en: Main Text Color
da_DK: Primær tekstfarve

en: Secondary Text Color
da_DK: Sekundær tekstfarve

en: Link Color
da_DK: Linkfarve

en: Page Background Color
da_DK: Side baggrundsfarve

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
da_DK: <span class="meta-nav">Udgivet i</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
da_DK: Grundfarver

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
da_DK: Twenty Sixteen behøver minimum WordPress version 4.4. Du anvender version %s. Opgrader venligst og forsøg igen.

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
da_DK: Faktisk størrelse

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Next Image
da_DK: Næste billede

en: Previous Image
da_DK: Forrige billede

en: Skip to content
da_DK: Videre til indhold

en: expand child menu
da_DK: udvid undermenu

en: collapse child menu
da_DK: skjul undermenu

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
da_DK: Dukker op i bunden af indholdsdelen i indlæg og på sider.

en: Content Bottom 1
da_DK: Indhold i bunden 2

en: Content Bottom 2
da_DK: Indhold i bunden 2

en: Social Links Menu
da_DK: Menu til sociale links

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
da_DK: Drevet af %s

en: Comments are closed.
da_DK: Lukket for kommentarer.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[0]: En mening om &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[1]: %1$s meninger om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Page
da_DK: Side

en: Next page
da_DK: Næste side

en: Previous page
da_DK: Forrige side

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
da_DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
da_DK: Hov! Den side findes ikke.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
da_DK: WordPress-holdet
