Plugins - Category Order and Taxonomy Terms Order - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (32 entries)

note: Description of the plugin
en: Order Categories and all custom taxonomies terms (hierarchically) and child terms using a Drag and Drop Sortable javascript capability.
sv_SE: Sortera kategorier och alla anpassade taxonomitermer (hierarkiska) och underordnade termer genom att använda en dra-och-släpp-funktionalitet med Javascript.

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: This will change the order of terms within the admin interface
sv_SE: Detta kommer att ändra ordningen på termer inom admin-gränssnittet

en: Admin Sort
sv_SE: Admin-sortering

en: Auto Sort Description
sv_SE: Automatisk sorteringsbeskrivning

en: Additional description and details at
sv_SE: Ytterligare beskrivning och detaljer på

en: global setting
sv_SE: global inställning

en: ON
sv_SE: PÅ

en: OFF
sv_SE: AV

en: Auto Sort
sv_SE: Sortera automatiskt

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Editor
sv_SE: Redaktör

en: Author
sv_SE: Författare

en: Contributor
sv_SE: Bidragsgivare

en: Subscriber
sv_SE: Prenumerant

en: Minimum Level to use this plugin
sv_SE: Miniminivå för att använda detta tillägg

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Settings Saved
sv_SE: Inställningarna har sparats

en: Items Order Updated
sv_SE: Ordning uppdaterad

en: Update
sv_SE: Uppdatering

en: Total Posts
sv_SE: Totalt antal inlägg

en: Taxonomy Title
sv_SE: Taxonomirubrik

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
sv_SE: Detta tillägg fungerar inte utan JavaScript, eftersom det använder dra och släpp samt AJAX.

en: Taxonomy Order
sv_SE: Sortering av taxonomier

en: plugin which allow to custom sort all posts, pages, custom post types
sv_SE: tillägg som tillåter anpassad sortering av alla inlägg, sidor, anpassade inläggstyper

en: plugin which allow to custom sort categories and custom taxonomies terms per post basis
sv_SE: tillägg som tillåter anpassad sortering av kategorier och anpassade taxonomitermer på inläggsbasis

en: Check our
sv_SE: Kolla vårt

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Did you know there is available an advanced version of this plug-in?
sv_SE: Vet du om att det finns en avancerad version av detta tillägg?

en: Did you find this plugin useful? Please support our work with a donation or write an article about this plugin in your blog with a link to our site
sv_SE: Tyckte du att det här tillägget var användbart? Stöd vårt arbete genom en donation eller skriv en artikel om detta tillägg i din blogg med en länk till vår webbplats
