Plugins - Category Order and Taxonomy Terms Order - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (32 entries)

note: Description of the plugin
en: Order Categories and all custom taxonomies terms (hierarchically) and child terms using a Drag and Drop Sortable javascript capability.
nl: Sorteer categorieën en alle aangepaste termen voor taxonomieën (hiërarchisch) en onderliggende termen met behulp van een Drag and Drop Sortable javascript-mogelijkheid.

note: Author of the plugin
en: Nsp-Code
nl: Nsp-code

note: Plugin Name of the plugin
en: Category Order and Taxonomy Terms Order
nl: Categorie volgorde en volgorde taxonomietermen

en: Taxonomy Terms Order
nl: Volgorde  van taxonomie termen

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: This will change the order of terms within the admin interface
nl: Dit zal de volgorde van termen binnen de admin-interface veranderen

en: Admin Sort
nl: Beheer sorteren

en: Auto Sort Description
nl: Beschrijving automatisch sorteren

en: Additional description and details at
nl: Aanvullende beschrijving en details bij

en: global setting
nl: globale Instelling

en: ON
nl: AAN

en: OFF
nl: UIT

en: Auto Sort
nl: Automatisch Sorteren

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Editor
nl: Bewerker

en: Author
nl: Auteur

en: Minimum Level to use this plugin
nl: Minimum vereiste gebruikersgroep om de plugin te gebruiken

en: General
nl: Standaard

en: General Settings
nl: Instellingen

en: Settings Saved
nl: Instellingen Opgeslagen

en: Items Order Updated
nl: Volgorde bijgewerkt

en: Total Posts
nl: Totaal aantal berichten

en: Taxonomy Title
nl: Taxonomie titel

en: Taxonomies
nl: Taxonomiën

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
nl: Deze module vereist JavaScript

en: Taxonomy Order
nl: Taxonomie volgorde

en: plugin which allow to custom sort all posts, pages, custom post types
nl: plugin waarmee je alle berichten, pagina's, aangepaste berichttypen op maat kunt sorteren

en: plugin which allow to custom sort categories and custom taxonomies terms per post basis
nl: plugin die het mogelijk maakt om aangepaste categorieën en aangepaste taxonomieën per bericht te sorteren

en: Check our
nl: Bekijk onze

en: Read more
nl: Lees verder

en: Did you know there is available an advanced version of this plug-in?
nl: Wist je dat er een geavanceerde versie van deze plugin beschikbaar is?

en: Did you find this plugin useful? Please support our work with a donation or write an article about this plugin in your blog with a link to our site
nl: Vind je deze module handig? Ondersteun ons werk met een donatie of schrijf een artikel over deze plugin in je blog met een link naar onze website
