Plugins - Post Types Order - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: No code update is necessarily
nl: Geen code update noodzakelijk

en: If checked, the plug-in automatically update the WordPress queries to use the new order
nl: Indien aangevinkt, zal de plugin automatisch de WordPress queries updaten om de nieuwe volgorde te gebruiken.

en: If the query include an Ascending or Descending order paramether, use that. If query order is set to DESC the order will be reversed.
nl: If the query include an Oplopend or Aflopend order parameter, use that. If query order is set to DESC the order will be reversed.

en: Use query ASC / DESC parameter
nl:  Gebruik de query ASC / DESC parameter

en: the easy way to completely hide your WordPress core files, theme and plugins
nl: De eenvoudige manier om je WordPress kern bestanden,thema en plugins volledig te verbergen

en: Check out
nl: Betalen

en: Allow sortable drag & drop functionality within default WordPress post type archive. Admin Sort need to be active.
nl: Sta sorteerbare drag & drop functionaliteit toe binnen het standaard WordPress berichttype archief. Admin Sort moet actief zijn.

en: Archive Drag&Drop
nl: Archiveer Drag & Drop

note: Description of the plugin
en: Posts Order and Post Types Objects Order using a Drag and Drop Sortable javascript capability
nl: Berichten en bericht typen Objecten Order met behulp van een verslepen en sorteren javascript mogelijkheid

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
nl: Gebruik komma&#39;s in plaats van %s om termen uit te sluiten.

en: make the configuration and save
nl: creeer de configuratie en sla op

en: Settings Page
nl: Instellingen

en: Post Types Order must be configured. Please go to
nl: Post Types Order moet worden geconfigureerd. Ga naar

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: This can also be controlled through
nl: Dit kan ook worden geregeld via

en: Apply the sort on Next / Previous site-wide navigation.
nl: Pas de sortering toe op volgende / vorige gehele site navigatie.

en: Next / Previous Apply
nl: Volgende / vorige toepassing

en: To affect the admin interface, to see the post types per your new sort, this need to be checked
nl: Selecteer om de posts in de nieuwe volgorde te zien in de admin interface

en: Additional Description and Examples
nl: Aanvullende beschrijving en voorbeelden

en: If only certain queries need to use the custom sort, keep this unchecked and include 'orderby' => 'menu_order' into query parameters
nl: Als alleen bepaalde query's de aangepaste sortering moeten gebruiken, moet je dit niet aanvinken bij 'orderby' => 'menu_order' opnemen in queryparameters

en: Auto Sort
nl: Automatisch Sorteren

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Editor
nl: Redacteur

en: Author
nl: Auteur

en: Contributor
nl: Bijdrager

en: Subscriber
nl: Abonnee

en: Minimum Level to use this plugin
nl: Minimum vereiste gebruikersgroep om de plugin te gebruiken

en: Hide
nl: Verbergen

en: Show
nl: Weergeven

en: Show / Hide re-order interface
nl: Toon / Verberg re-order interface

en: General
nl: Algemeen

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Settings Saved
nl: Instellingen opgeslagen

en: plugin which allow to custom sort categories and custom taxonomies terms
nl: plugin waarmee je custom sort categories en custom taxonomies terms kunt sorteren

en: Check our
nl: Bekijk onze

en: Read more
nl: Lees verder

en: Did you know there is available an Advanced version of this plug-in?
nl: Wist je dat er een Advanced versie is van deze plug-in?

en: Did you find this plugin useful? Please support our work by purchasing the advanced version or write an article about this plugin in your blog with a link to our site
nl: Vind je deze plugin handig? Ondersteun ons werk door het kopen van de uitgebreide versie of schrijf een artikel over deze plugin in je blog met een link naar onze website

en: Items Order Updated
nl: Volgorde bijgewerkt

en: Update
nl: Bijwerken

en: This plugin can't work without javascript, because it's use drag and drop and AJAX.
nl: Deze module vereist JavaScript

en: Re-Order
nl: Sorteren
